У зв'язку з карантином і закриттям кордонів наша сім’я стикнулася з проблемою відпочинку влітку за містом подалі від людей. Порадившись з сім’єю вирішили придбати дачу, почали шукати варіанти, а так як і бюджет був обмежений, придбали невеличкий будинок в с. Голубівка неподалік древнього Любеча Чернігівської області. Населення 40 чоловік і коронавірус нестрашний).
Будинок чудовий ліс і озеро поруч заплави Дніпра, але є один суттєвий мінус це відсутність електрики в будинку. Звернулися в місцевий РЕС нарахували суму підключення в половину вартості будинку і ми вирішити шукати інші варіанти. Так як планували жити в будинку тільки влітку то зупинилися на варіанті автономної сонячної станції. Довго шукали в Інтернеті інформацію, звертались до різних компаній, але нажаль ціна обладнання та монтажу у віддаленому селі виявилась досить високою. Ще однією проблемою при виборі обладнання було те, що ми не знали яке у нас буде щоденне споживання і виїзджати планували вже через 10 днів. Звернули увагу на початковий (бюджетний) комплект автономної станції на 5кВт від компанії БМС Солар. Комплект складався з якісних сонячних панелей Amerisolar AS-6P30 285W, бюджетного інвертора PV18-5048 на 48В, системи захисту інвертора+панелей, акумуляторів та всіх необхідних проводів та кріплень. Стосовно акумуляторів менеджер запропонував 2 варіанти : гелеві 100А*год 4 шт., або літій-іонний на 5 кВт. Обрали варіант на літії. Чому на літії ? В мене повністю автономний об'єкт (без мережі), батарея має працювати постійно у режимах заряд і розряд. Це, так званий, циклічний режим. Для такого режиму найкраще підходять літій-іонні акумуляторні батареї. Вони мають від 2000 до 5000 (в залежності від виробника) циклів повного заряду/розряду на відміну від свинцево-кислотних в котрих є лише 300 циклів. Вибір тут очевидний, не дивлячись на початкову більшу вартість "літію". Оскільки я більше б витратив коштів на заміну свинцево-кислотних за весь період експлуатації ніж на одну літій-іонну батарею.
Ціна вийшла за комплект 5000$, монтаж вирішив проводити самостійно. Так як покрівля даху була шифер, не став монтувати панелі на даху будинку, тесть допоміг зварити і змонтувати металевий каркас у вигляді навісу біля будинку. Каркас розрахували з можливістю додавання панелей в подальшому, якщо не буде вистачати потужності.
Всю електроніку хлопці зібрали в офісі, все показали і розповіли як підключити. Змонтували обладнання у телефонному режимі з інженером БМС Солар за 3 дні.
Після першого літа проведеного на дачі стало зрозуміло, що потрібно додати панелей і ще один інвертор і акб. Збираю гроші і знову планую звертатись до компанії БМС Солар.